Plan remontu

Dlaczego to jest takie ważne. Jeśli właściwie przygotujemy się do tego przedsięwzięcia rozpoczynając od harmonogramu poszczególnych prac remontowych, pozwoli nam to utrzymać kontrolę nad terminowością wykonania wyodrębnionych robót remontowych oraz utrzymujemy kontrolę nad wydatkami.

Remont lub wykończenie mieszkania zawsze rozpoczynamy od najtrudniejszych prac, takich jak wyburzanie, stawianie ścian, skuwanie warstw podłogowych lub ściennych. Przeróbkę mieszkania poczynamy od kuchni i łazienki, dlatego aby można było jak najszybciej wykorzystać dostęp do sanitariatów, w tym głównie wody, w trakcie dalszych prac remontowych. Należy pamiętać o skontrolowaniu instalacji w domu, żeby ewentualne usterki naprawić wcześniej i nie wracać do nich, gdy prace remontowe będą już przeprowadzone. Następny etap prac remontowych to montaż płyt gipsowo – kartonowych, układanie płytek ceramicznych, posadzek, osadzanie drzwi wewnętrznych, gruntowanie i wykończenie ścian. Ostatecznie prace kończymy montując gniazdka oraz inne elementy elektryczne. Pozostaje nam jeszcze tylko zrobienie białego montażu w łazience i wyposażenie.

Zalecamy skrupulatnie przemyśleć termin remontu. Termin remontu należy tak dobrać, by tylko minimalnie oddziaływał na powszednie życie mieszkańców remontowanego mieszkania. Nasuwa się pewna myśl. Jednym z najlepszych rozwiązań na czas remontu to wyprowadzka do rodziny, przyjaciół, wynajęcie mieszkania czy wyjazd na wakacje. Klucze od naszego mieszkania zostawiamy ekipie remontowej.